Nintendo Switch: Çok Eğlenceli (İnceleme)

Nintendo zaten bütün hepimizin çocukluk efsanesi. Wii maalesef biraz hayal kırıklığıydı benim için. Nintendo 3ds ise sadece Mario için satın alınabilir bile cihaz bana göre.

Nintendo Switch’i alıp almamak arasında çok kaldım ama dayanamayıp satın aldım. Ürün elime ulaştı.

Pro Controller ile birlikte Zelda, Super Mario Odyssey ve Mario Kart 8 oyunlarını edindim. Ayrıca hafıza kartıda takılabiliyor cihaza. (Nintendo Shop’tan oyun satın alınabiliyor PS Store gibi.)

Super Mario Odyssey gerçekten güzel ve eğlenceli bir oyun olmuş. 2 boyutlu yerine 3 boyutlu Mario oynamak sıkıcı olur diye düşünüyordum ama tam tersine çok eğlenceli yapmışlar oyunu. Mario Kart ise ailecek oynanabilen güzel bir araba yarışı.

Ayrıca hem mobil hem de TV’den oynanabilmesi bence harika bir özellik. Ama TV’den oynamak için yuvasına (raylı sistem) takarken çok dikkatli olmak lazım. Cihaz gerçekten çizilebilir. Ama ben koruyucu cam alıp daha hiç kullanmadan taktığım için bu sorunu kökünden çözdüm. Ayrıca koruyucu camı (tempered glass) takmak zor gibi gözüksede, internetteki videolar sayesinde hiç sıkıntı çekmeden hiç baloncuk oluşturmadan takabildim.

forumHDD Notu: 8 / 10.

Tavsiye ederim.

Foto Galeri: